Добредојдовте во ФЕНИКС - дом за стари лица

Локација

Ул. Васил Ѓоргов 42

Раб. време

Пон-Нед 00:00-24:00

Контакт

+389 78 382 591

Опис на комплексот ФЕНИКС ФЕМИЛИ

Новоизградениот луксузен дом Феникс Фемили, кој располага со 1000 м2 дворно место, се наоѓа на 450м надморска височина под падините на Водно во населба Пржино. Располага со 35 климатизирани соби со сопствени тоалети и тераси кои нудат прекрасен панорамски поглед кон градот.

СТРУЧЕН ПЕРСОНАЛ

Пријателски, добро обучениот тим обезбедува високи стандарди за нега на живеење во пријатна, грижлива и сочувствителна околина. Здравјето, удобноста и среќата на Вашите најблиски се нашиот приоритет. 20 години беспрекорно се трудиме да го дигнеме квалитетот и начинот на живот на старите лица.

СЕКОЈДНЕВНИ АКТИВНОСТИ

Секојдневните активности, дружбите,прошетките и љубовта према нашите резиденти го исполнуваат нивното време со среќа и многу љубов.

МЕНАЏМЕНТ

Искусен тим од најдобрите доктори и терапевти ќе се грижат за вашите најблиски и ќе им помагаат на секое поле.

team1.jpg
Благоја Стевановски
- Основач
Доктор специјалист-психијатар
team2.jpg
Гордана Стевановска
- Генерален Менаџер
Доктор на медицина
team3.jpg
Методија Стевановски
- Генерален Менаџер
Дипломиран економист по менаџмет

Сите права задржани © ФЕНИКС - Дом за стари лица 2019. Изработено од SVNA Design