Добредојдовте во ФЕНИКС - дом за стари лица

Локација

нас. Волково

Раб. време

Пон-Нед 00:00-24:00

Контакт

+389 75 48 25 52

Опис на комплексот ФЕНИКС ГАРДЕН

Феникс Гарден се наоѓа во Волково и нуди врвна грижа и удобност на вашите најблиски да се чувствуваат среќно и безбедно. Нашиот дом располага со пријатна градина и простран двор,каде вашите најблиски ќе можат да се релаксираат. Додека го пијат нивното кафе,чај или какао ќе ужуваат во чистиот воздух опкружени со природно зеленило. Феникс Гарден располага со современо опремени соби со посебни тоалети. Нашиот дом располага со заедничка голема просторија каде сите корисници се дружат за време на доручек, ручек и вечера и уживаат во панорамскиот поглед кон градот.

Професионален тим од изнвонредни доктори

Во Феникс Гарден се грижат професионален тим, доктор по општа медицина, доктор психијатар, медицински сестри, социјален работник и негуватели 24/7. Нашите доктори секојдневно прават визита со цел да извршат проценка на корисниците. Мединцинските сестри се задолжени за секојдневно мерење на шеќер,за мерење на притисок навремено давање терапија и следење на состојбата на корисниците. Негувателите се обучени по европски стандарди, од страна на германски професионалци. Истите се грижат за хигиената на корисниците, за ранење на корисникот и извршување на секојдневните обврски во зависнот на потребите на корисникот за да се чувствува како дома.

Свежа и секогаш вкусна храна

Разновидната храна е приготвена од нутриционисти,и е прилагодена во зависност на здравјето на корисникот. Храната е приготвена со свежи состојки,нудиме домашно готвени јадења Во текот на денот имаме ужинката која е составена од разновидни сезонски овошја надополнета со кафе чај и какао.

Разновидни активности за подобро здравје

Денот во Феникс Гарден е исполнет со разновидни активности, бидејќи многу е важно за нивното здравје да бидат активни и исполнети. Играње шах, карти, домино, фудбал се дел од активностите што ги организира социјалниот работник, како и одржување на градината садење на цвеќиња. Социјалниот работник го посветува своето време со секој корисник во текот на денот со индивидуален разговор бидејќи тоа е многу важно за нивното психичко здравје, покрај дружбата со другите корисници.

Нашата фото Галерија

Погледнете преку фотографиите како изгледа нашито дом за стари лица ФЕНИКС ГАРДЕН

Сите права задржани © ФЕНИКС - Дом за стари лица 2019. Изработено од SVNA Design