Добредојдовте во ФЕНИКС - дом за стари лица

Локација

Ул. Васил Ѓоргов 42

Раб. време

Пон-Нед 00:00-24:00

Контакт

+389 75 38 20 14

Опис на комплексот ФЕНИКС ПРЕМИУМ

Дом за стари Феникс Премиум,нуди луксузно сместување за вашите најмили, дом за стари со пет ѕвезди. Секоја соба е опремена по врвни стандарди, со сопствено купатило фрижидер и телевизор, со одржување на врвна хигиена во домот. Се наоѓа во строгиот центар на градот.

Грижа за корисници

За нашите корисници се грижи доктор психијатар, доктор по општа медицина и медициски сестри. Грижата за корисниците е 24/7. Персоналот е обучен по европски стандарди од страна на професионалци од Германија. Нивното надоградување и надополнување е наша задача. Домот располага со сопствено возило, за полесен транспорт од вашиот дом и за извршување на контролни испитувања надвор од нашата институција.

Свежа и секогаш вкусна храна

Хрната е припремена од врвни нутриционисти и е прилагодена во зависнот на потребите на корисникот.Секој оброк е домашно зготвен со внимателно одбрани состојки.Секојдневно се послужува свежо овошје,и во секое време во денот имаа кафе какао и чај.

Служба за рехабилитација и физиотерапија

Феникс Премиум располага со двајца физиотерапевти, кои се задолжени за подвижноста и рехабилитација на корисникот во зависност од потребите на корисникот.

Животот во ФЕНИКС ПРЕМИУМ

Животот во феникс е исполнет со смеа и дружба,Корисниците играат шах,пинг –понг,куглање пикадо секојдневни вежби за повеќе енергија, Индивидуални разговори со социјален работник.Секојдневно се организираат настани со пејачи глумци и секако прошетки во природа.

МЕНАЏМЕНТ

Искусен тим од најдобрите доктори и терапевти ќе се грижат за вашите најблиски и ќе им помагаат на секое поле.

team1.jpg
Благоја Стевановски
- Основач
Доктор специјалист-психијатар
team2.jpg
Гордана Стевановска
- Генерален Менаџер
Доктор на медицина
team3.jpg
Методија Стевановски
- Генерален Менаџер
Дипломиран економист по менаџмет

Нашата фото Галерија

Погледнете преку фотографиите дел од амбиентот и како изгледа нашиот дом за стари лица. Елегантно, чисто и пристојно по сите светски стандарди.

Сите права задржани © ФЕНИКС - Дом за стари лица 2019. Изработено од SVNA Design